BARTOSZ SŁATYŃSKI muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów.

Od 1994 roku w różnych składach na terenie miasta Brzeszcze. Liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych. Od 2002 roku w składzie Avalanche.

Grand Prix Ogólnopolskiego Festivalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku. 3 miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku i kontrakt płytowy z MJM Music PL. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane gdzie występował obok muzyków z popularnych zespołów Myslovitz i Negatyw.

Kontrakt z wytwórnią EMI i niemal równoczesne wydanie 2 płyt długogrających z których jedna została nominowana do nagrody Fryderyk 2006 w kategorii alternatywny album roku. Po 4 latach od debiutu na rynku ukazał się drugi krążek Penny Lane pt. „Spacer po linie”. Po rozwiązaniu zespołów jako muzyk solowy.Występował gościnnie na płytach znanych i mniej znanych artystów, współpracuje z projektem muzycznym T.M.C.

Jest także współautorem książki „Listy z Ziemi Ognistej” (Muzeum- Zamek w Łańcucie , 2012), która opowiada o losach krewnego, Emila Słatyńskiego , bohatera wojennego. Książka powstała na bazie wieloletnich poszukiwań genealogicznych Bartka oraz doświadczenia naukowego drugiego z autorów, Pana Andrzeja Przybyszewskiego. Kolejna publikacja o podobnej tematyce jest w fazie przygotowań.